„Pramínek“ – Klub pro děti a jejich rodiče

Vážení rodiče,

termín pro podání přihlášek dětí k docházce do klubu Pramínek pro školní rok 2023/2024 je nejpozději do konce června 2023.

Přihlášky můžete posílat již nyní. Každý rok se k nám hlásí hodně zájemců a počet dětí přijatých k docházce je kapacitně omezen.

Přihlášku najdete zde: prihlaska_praminek

Vyplněnou přihlášku nám pošlete e-mailem (skolka.praminek@seznam.cz) nebo doneste osobně do Pramínku.

Po předchozí telefonické domluvě se k nám můžete samozřejmě přijít vy i vaše dítě podívat (tel. 739 666 783).

S pozdravem lektorky Pramínku

O PRAMÍNKU:

V září 2006 byl založen „Pramínek“ – Klub pro děti a jejich rodiče (dále jen „Pramínek“). Je koncipován pro děti od 2 let, zejména pro ty, které se chystají nastoupit do mateřské školy. Od pondělí do pátku je připraven dopolední blok od 8,00 do 13,00 hodin s podobným režimem a programem jako je v mateřské škole.

Pramínek funguje pod Mateřskou školou U Uranie, Praha 7, Na Maninách 1080/29a a poskytuje tak občanům MČ Praha 7 alternativu, kdy rodiče nepožadují pravidelnou docházku dítěte do školského zařízení, jeslí či mateřské školy. Doplňuje tak nabídku a někdy napomáhá i v krizových situacích, kdy nebylo dítě z kapacitních důvodů přijato do mateřské školy.

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PROJEKTU:

Jedná se o řízené aktivity pro děti zpravidla od dvou let – „zvykací školička s režimem obdobným jako v MŠ“ – společné pohybové a hudební aktivity, individuální či skupinové výtvarné aktivity, jazyková a mluvní příprava zaměřená na rozšiřování slovní zásoby a samostatného vyjadřování. Důraz je kladen především na pozvolnou adaptaci, volnou hru odpovídající věkovým zvláštnostem dětí, přechod od individuální hry vedle sebe, případně hry s dospělým, ke hře s vrstevníkem, ve skupině.

Pramínek je financován z příspěvků od rodičů (540 Kč za pěti hodinový blok, včetně oběda). Ve třídě je jedna či dvě lektorky, dle počtu dětí.

Veškeré informace týkající se Pramínku Vám rády zodpovíme na tel. čísle 739 666 783, nebo můžete na emailové adrese skolka.praminek@seznam.cz, vítána je i individuální návštěva.
Najdete nás v ulici U Uranie 16/1080, Praha 7, 1. patro.

lektorky Pramínku

+420 739 666 783
Na tomto čísle můžete omlouvat své dítě při náhlém onemocnění formou SMS nejpozději do 8:00 hodin ráno. Děkujeme

Vedoucí pramínku: Gabriela Marková